Cenzura w innych krajach


Jak zapewne wiecie DB musiało mieć cenzurę żeby ów anime się przyjęło jako "bajka" dla dzieci. Więc tutaj podam parę przykładów cenzury (czego u nas nie było) i usunętych scen z wersji USA, zaczynając od DBZ.

Pierwszą edycję mamy w odcinku 1, sceny z "przygodami" małego Gohana (poza tym że on jest pokazany jak Goku go ratuje) zostały usunięte, zapewne dlatego że to scena nie pojawiająca się w mandzę. Druga edycja to usunięcie papierosa z ust farmera, Funimation i Ocean będą używać tej metody w późniejszych odcinkach u Byczego Lucyfera czy Dr. Briefa.
Następna edycja to w odcinku 2, kufer z piwem u zółwiego pustelnika został zamieniony na kolor niebieski. Prawie dając efekt że ów staruszek pije wodę w pianą, kolejna edycja to ów próba dotknięcia piersi Bulmy, chociaż zapewne u nas ta scena była. Kolejna edycja to z Gohanem, trochę dziwna bo usunięli jego łzy (jeszcze dziwniejsze to to że w następnym odcinku (idąc tokiem wersji poza USA i UK), łzy Gohana są pokazane normalnie. Podczas walki z Raditzem mamy drobną edycję kiedy Piccolo traci rękę, jego czerwona krek zmieniła kolor na zielonawy. Skoro mowa o cenzurzę krwi, to krew Goku z twarzy została usunięta....poza sceną kiedy Gohan podchodzi do ojca po zranieniu wujka, jego krew "wróciła" co daje efekt dramatyczny. Teraz edycja która powinna być u nas, kiedy Piccolo używa Makankosappo żeby zabić Goku i Raditza, nie widzimy drastycznych scen, widzimy tylko jak promień przebija się przez ciało Raditza i potem...obaj bracia spadają na Ziemię.

Kiedy ciało Goku znika, krew która była na trawie znikła, w tej ów wersji, nie widzimy zwłok Raditza, więc nie widzimy jak Bulma dostaje jego skauter. Usunięli także przygłupich Kurilina i zółwiego pustelnika więc w wersji USA nie zobaczymy jak Bulma używa na nich broni palnej żeby ich "obudzić". Także w odcinku 8 oryginalnej numernalizacji, widzimy cenzurę penisa Gohana jak odmienia się z wielkiej małpy. Tu jest "ciekawy" edit, pamiętacie z zetki, kiedy Goku spadł do piekła? Tutaj w USA dubbingu, słowo HELL na koszulkach Gozu i Mezu stało się HFIL (Home for Infinite Losers pl. Dom dla nieskończonych frajerów), zapewne dlatego że "piekło" to złe słowo. Kiedy Saibaiman zabił Yamchę, jego ciało znikło. Kiedy Nappa zabija Piccolo, ciało ów Nameczanina także znika w zaświaty. Po walce z Saiyanami w ów wersji nie widzimy jak Yajirobe dłubie sobie w nosie. W fillerowej scenie z Bulmą w bieliźnie jej majtki zostały zastąpione bokserkami lub trunksem (takie spodenki kąpielowe jakby ktoś nie wiedział). Vegeta nosi także bieliznę w komorze regeneracyjnej. Martwy Nameczanin co leży na Namek został tak wyetytowany żeby mieć iluzję że nadal żyje, ciało Carga zostało usunięte żeby miało iluzje że "uciekł".


Dodał: BH

Twierdza RPG Makera


Jak bardzo podoba
ci się strona ?
Liczba odwiedzin
dzisiaj: 218

Liczba gości online: 1
Zalogowani: 0
Wszelkie prawa zastrzeżone ! | Dragon Ball Great 2023
Design, code by Fukurou