Boskość w Dragon Ball'u


Witam drogich czytelników, z tej strony nowy redaktor strony czyli Vege882, i zapraszam was do czytania artykułu związanego z już praktycznie codziennym od momentu wydania Dragon Ball Super na światło dzienne, czyli o boskiej mocy.

Początki Boskości

Boskość w uniwersum Dragon Balla była jako tako od samych początków, czego przykład nymi postaciami są król Kai czy pierwszy Kami ziemi z Mistrzem Popo na czele, jednak… boskie moce zostały wprowadzone wraz z nadejściem kinówki pt. Dragon Ball: Battle of Gods, w której to mieliśmy okazję poznać boga zniszczenia Beerusa, a także być świadkami odnowienia legendy o saiyańskim bogu. W tej kinówce właśnie została wprowadzona forma Super Saiyan God, lecz zatrzymajmy się tutaj na chwilę, gdyż chce byście mogli odróżnić dwie rzeczy… tak naprawdę Super Saiyan God to jest Blue, na podstawową boską formę można po prostu wołać God Form, skąd takie nazewnictwo?, już śpieszę z wyjaśnieniem. Boska forma jest nową formą bazową pokroju Super Saiyanina 4 czy Mistic, która to może być łączona z innymi transformacjami Super Saiyanina (rozróżniam tutaj formę od transformacji, gdyż to są kompletnie dwie inne rzeczy, forma jest czymś stałym, zaś transformacja jest przemianą chociażby danej materii.) Ale wracając do tematu, po sukcesie filmu z 2013 roku, dwa lata później pojawiła się nowa kinówka z pod szyldu Dragon Balla czyli Wskrzeszenie Friezy, która to wprowadziła połączenie boskiej formy bazowej z Super Saiyaninem czyli dobrze nam znaną transformację Super Saiyanina Blue!. Sama kinówka, tak jak zresztą poprzednia… były tylko zapchajdziurami przed nową oficjalną serią anime jak i później mangi Dragon Ball Super!, w której to boskość była już mocno eksploatowana. W Dragon Ball Super otrzymaliśmy bowiem kolejne transformacje czy nawet techniki wzmacniające związane z boskością, przykładowo Super Saiyanina Blue z Kaiokenem, Super Saiyanina Blue Ewolucje, czy też obie wręcz flagowe dla głównych bohaterów techniki… czyli Ultra Instynkt i Ultra Ego.

Boskość= Recolory i zapomnienie Super Saiyanina

W obecnym jednak stanie Dragon Balla, da się odnieść wrażenie że boskość jest zbyt mocno stawiana na piedestale, na co zresztą zwrócili również uwagę fani… samo Blue jest zwykłym recolorem w Dragon Ball Super, gdzie to nawet sam God już nie jest tak często używany (choć sytuację tutaj trochę ratuje manga, gdzie to boskiej formie bazowej dano więcej miłości, przykładem jest walka Vegety z Blackiem, gdzie to Black w formie przeciwnej do Blue czyli Rose, dostawał baty od Vegety w boskiej formie). Jeśli chodzi o zapomnienie Super Saiyanina, to wiadomo że jego zastępstwem stała się wcześniej wspomniana niebieska transformacja, każdy z nas zapewne pamięta te czasy gdy to Super Saiyanin znaczył coś w uniwersum Dragon Balla, teraz to po prostu zwyczajna transformacja która pozostawia nutę nostalgii. Bynajmniej Ultra Instynkt czy Ultra Ego są ciekawymi technikami, opartymi o różne stany emocjonalne, które to może osiągnąć każdy po przejściu treningu z aniołem czy bogiem zniszczenia (i nie, do tych technik nie potrzeba boskiej mocy, gdyż jak wspomniałem przed chwilą, są to techniki oparte o instynkt a także ego i wolę walki.) No cóż, to tyle ode mnie w tym pierwszym artykule, możecie napisać w komentarzach co wy myślicie o boskości w uniwersum smoczych kul. Do zobaczenia!.


Dodał: Vege882

Twierdza RPG Makera


Jak bardzo podoba
ci się strona ?
Liczba odwiedzin
dzisiaj: 196

Liczba gości online: 8
Zalogowani: 0
Wszelkie prawa zastrzeżone ! | Dragon Ball Great 2023
Design, code by Fukurou