Smocze kule


Jak tutył anime wskazuje - Dragon Ball, czyli po polsku Smocze kule.

Zostały stworzone przez Nameczanin, czyli przodków Piccolo. Mają magiczną moc. Powstały trzy rodzaje, najpierw opiszę ten pierwszy...

Pierwszy rodzaj to "ziemskie smocze kule". Jest ich zawsze siedem. Są rozrzucone po całym świecie. Należy zebrać je wszystkie razem by ukazała się ich magiczną moc. Po skolekcjonowaniu ich należy je ustawić wszystkie razem koło siebie. Następnie należy wypowiedzieć słowa np. "Przybądź smoku". Jak już się domyślacie, po wypowiedzeniu tych słów pojawia się magiczny smok o imieniu "Shen Long". Smukły smok, który potrafi spełnić jedno życzenie jakie tylko zapragniemy. Może przywrócić także życie jednej istoty bądź wielu jednocześnie. Gdy wypowiemy życzenie, zostaje ono spełnione, następnie smok znika a kule unoszą się wysoko w powietrze, zamieniają się w kamienie i na siedem stron świata zostają rozrzucone, by ponownie móc jest zebrać ponownie po roku czasu.

Drugi rodzaj smoczych kul, to "nameczańskie". Są trzy razy większe niż ziemskie. By przywołać smoka należy wypowiedzieć zaklęcie w języku Nameczanin. Wtedy pojawia się smok, już tym razem szerokiej postury, imieniem "Porunga". Jest on w stanie spełnić aż trzy życzenia. Początkowo mógł wskrzesić tylko jedną osobę, lecz po wydarzaniach z inwazją Freezera, został ulepszony by móc ożywić dowolną liczbę istot. Po spełnieniu życzenia na 130 dni (Nameczański rok) zamieniają się w kamienie.

Trzeci rodzaj to kule o czarnych gwiazdkach. Poznane zostały w serii Dragon Ball GT. Zostają tym razem rozrzucane po całym wszechświecie. Po zebraniu i wypowiedzeniu zaklęcia pojawia się "Czerwony Shen Long". Ich dokładna moc nie jest znana. Ciekawostką jest że kiedy nie powrócą one w ciągu roku na planetę na której wypowiedziano ostatnio życzenie, ulegają one samozniszczeniu z powodu zbyt dużej liczby ich użycia. Spełniają one podobnie jak te pierwsze - jedno życzenie.


Dodał: fukurou

Twierdza RPG Makera


Jak bardzo podoba
ci się strona ?








Liczba odwiedzin
dzisiaj: 215

Liczba gości online: 1
Zalogowani: 0
Wszelkie prawa zastrzeżone ! | Dragon Ball Great 2023
Design, code by Fukurou